Pozvánka na 28. Kongres nemocniční farmacie

Vážení příznivci nemocniční farmacie,

s radostí vás zveme na 28. Kongres nemocniční farmacie, který se bude konat v Brně ve dnech 15. až 17. listopadu 2024. Těšíme se, že se po letech opět setkáme v této krásné historické lokalitě, která nám připomíná naše kořeny a tradice.

Tématem letošního kongresu je Moderní a cílená léčba revmatických a gastroenterologických onemocnění. Moderní přístupy v léčbě revmatických onemocnění, jako je například revmatoidní artritida či lupus, se stále více zaměřují na individuální přístup k léčbě, s důrazem na genetické predispozice pacientů a efektivnější terapeutické strategie s menšími vedlejšími účinky. V gastroenterologii se zase posouváme směrem k léčbě založené na pochopení mikrobiomu a imunitního systému trávicího traktu, což může přispět k léčbě střevních onemocnění, jako je Crohnova choroba nebo ulcerózní kolitida.

Motto „Návrat do Brna, návrat ke kořenům“ nám připomíná důležitost spojení s našimi začátky a zároveň nás inspiruje k objevování nových možností a směrů ve farmaceutické péči.

Kongres bude opět probíhat v hybridní formě, s možností účasti jak osobně, tak i online. Účastníci se mohou těšit na program rozdělený do tradičních i nových bloků.

Těšíme se na setkání s vámi a na kongres jako Brno!

Mgr. Nikola Mrázková

Předsedkyně organizačního výboru kongresu

news-28-kongres